Czym są pasty czyszczące i dlaczego warto je znać?

Czym są pasty czyszczące i dlaczego warto je znać?

Gdy przychodzi moment, w którym musimy zabrać się za sprzątanie, może okazać się, że plamy i zacieki nie są tak proste do wyczyszczenia, jak mogłoby się wydawać. Mydło i ciepła woda prawdopodobnie nie wystarczy, a wątpliwej jakości środki czyszczące mogą okazać się równie nieskuteczne. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak poradzić sobie z problemem kamienia, lub tłustych plam?

Jak wyczyścić tłuste plamy?

Sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności, jednak istnieją sposoby by cały proces przebiegł szybko i sprawnie. Niektórzy decydują się na użycie domowych środków, które wymagają odpowiedniego przygotowania roztworu i minimalnej wiedzy (aby nie zniszczyć czyszczonych powierzchni), inni stawiają na sprawdzone i gotowe preparaty.

Usuwanie tłustej plamy z pomocą profesjonalnych środków

Plamy po oleju i tłustym jedzeniu to jedne z najcięższych rodzajów zabrudzeń, które najlepiej usuwać specjalnymi preparatami. Takim jest między innymi pasta czyszcząca, która sprawdzi się nie tylko w przypadku zabrudzeń z tłuszczu. Ten uniwersalny środek posłuży nam także do zwalczania zabrudzeń z resztek jedzenia i przypaleń. Dodatkowo, jednym z najlepszych rozwiązań na tego typu problemy są odtłuszczacze , których unikalne formuły zostały opracowane z myślą właśnie o plamach z oleju, smarów i innych. Tu musi być nawiązanie do odtłuszczaczy również. Pasty docelowo są również na przypalenia. Każda z past do której prowadzi link jest na tłuszcz i przypalenia. Dodatkowo nie każda pasta usunie kamień. Z pośród 4 do której prowadzi link tylko jedna usunie go i to też bez szału.

Domowe sposoby na tłustą plamę

Istnieje wiele domowych sposobów na usunięcie tłustych plam. Jedną z nich jest metoda z wykorzystaniem octu. Jak działa? Ocet i wodę mieszamy w proporcjach 1:1, a następnie nasączamy roztworem materiałową ściereczkę. Następnie przy jej użyciu delikatnie trzemy tłustą powierzchnię by wywabić plamę. Ten sposób działa także na plamy ze smaru.

Jak wyczyścić plamy z kamienia?

Woda, mimo że bezbarwna, potrafi zostawiać plamy w postaci zacieków. Aby się ich pozbyć wiele z nas stosuje podstawowe metody, jednak mydło i szmatka nie zawsze są efektywnym rozwiązaniem. Ciekawą propozycją na uporanie się z kamieniem jest pasta czyszcząca. Co ważne, wyróżniamy wiele past czyszczących, które w zależności od składu mogą być przeznaczone do innych powierzchni. Niektóre pasty mogą okazać się świetną propozycją do czyszczenia kuchni, łazienki, a nawet urządzeń elektrycznych takich jak piekarnik!

Jaki środek do usunięcia kamienia?

Kamień to specyficzne zabrudzenie, które nie jest tak łatwe do wyczyszczenia, jakby mogło się wydawać. Na tego typu plamy najlepiej sprawdzają się gotowe preparaty chemiczne, które dostępne są między innymi w ofercie sklepu IQBUY. Aby skutecznie usunąć kamień, najlepiej postawić na środki takie jak spreje od marki Oh Camellia, Chameloo, lub Antikal. Przed zakupem mocnego środka, kamień możemy próbować usunąć uniwersalną pastą czyszczącą.

Naturalny sposób na zabrudzenia z kamienia?

Co ciekawe istnieją także domowe sposoby na zabrudzenia z kamienia. Na starcie odradzamy użycie twardej szczotki – może ona jedynie pogorszyć sprawę i podrażnić brudną powierzchnię. Możemy postawić na wykorzystanie roztworu wody i płynu do naczyń. Taką miksturą należy namoczyć ściereczkę i trzeć do skutku. Kamień to jednak wyjątkowo trudny do usunięcia typ zabrudzenia, dlatego sugerujemy postawienie np. na uniwersalne pasty do czyszczenia.

Udostępnij: