Jak wybielić białe ubrania?

Białe ubranie

Spis treści:

Chyba każdy z nas miał sytuację, w której przypadkiem zabrudził ulubioną białą bluzkę albo koszulę. Jeżeli nie uda nam się natychmiastowo zareagować, na tkaninie pozostaje uporczywa i trudna do usunięcia plama. Domowe sposoby nie zawsze są na tyle skuteczne, aby się jej pozbyć, dlatego warto sięgnąć po środki chemiczne ułatwiające usunięcie każdego zabrudzenia. W naszym artykule dowiesz się: jak pozbyć się uporczywych plam z białych tkanin oraz jak wybielić białe ubrania. Zapraszamy do przeczytania!

Jak usunąć żółte plamy z białych ubrań?

Żółte plamy pojawiają się zazwyczaj z jednego powodu. Jest nim pot. Plamy te są w szczególności uciążliwe, gdy pojawiają się pod pachami albo przy kołnierzu białej koszuli. Nie wyglądają one estetycznie. Co zrobić, gdy chcemy pozbyć się tych uporczywych plam? Jednym ze sposobów jest Dr Beckmann w sprayu. W swoim składzie zawiera mydło galasowe – ekologiczny środek czyszczący, który jest bezpieczny dla osób o delikatnej skórze, jak i dla środowiska. Innym rozwiązaniem, które spodoba się entuzjastom nowości, jest odplamiacz w kulce Dr Beckmann Roll-on. Łatwość rozprowadzania sprawia, że można go nanieść nawet w trudno dostępne miejsca tkaniny, jak kołnierz albo mankiety.

Jak wybielić zafarbowane białe ubrania?

Pomimo tego, że scenariusz tego typu kojarzy nam się jedynie z kreskówkami, to w pralce z białymi ubraniami może znaleźć się różowa skarpeta. Białe tkaniny stają się lekko różowe i wydaje nam się, że odzyskanie dawnego blasku jest niemożliwe. Nic bardziej mylnego! Aby przywrócić dawną biel, wystarczy użyć preparatu do odfarbiania ubrań Dr Beckmann. Działa on już w 30 stopniach Celsjusza i odbarwia wszelkie tkaniny. Przysłowie mówi, że lepiej dmuchać na zimne. Jeżeli chcemy zapobiec przypadkowemu zabarwieniu ubrań, warto do prania wrzucić chusteczkę Dr Magic, która absorbuje barwniki w wodzie.

Jak zachować biel ubrań na długi czas?

Aby zachować odpowiednią biel ubrań, poza unikaniem brudzących potraw i płynów, powinniśmy również zadbać o używanie odpowiednik środków piorących. Zamiast pierwszego lepszego proszku do prania, warto użyć OMO Powder White, który dostosowany jest do białych tkanin. Jeśli masz mało białych ubrań i chcesz prać je z kolorowymi, dobrze mieć w zanadrzu chusteczki do prania białych tkanin, oraz Astonish OXY które pomagają zachować blask.

Jak prać białe ubrania?

Przy praniu białych tkanin powinniśmy zastosować się do kilku zasad, dzięki którym nasze ubrania dłużej zachowają blask i nie poszarzeją.

  1. Starajmy się nie mieszać białych ubrań z kolorami. Ryzykujemy ich zafarbowanie lub zszarzenie, przez co stracą one blask.
  2. Dbamy o to, aby nasza pralka nie była brudna. Białe tkaniny są niezwykle wrażliwe i mogą zostać ubrudzone przez zanieczyszczenia znajdujące się w pralce.
  3. „Zadeptane” białe skarpetki powinniśmy namoczyć przed praniem, aby uniknąć przenoszenia się zabrudzeń na inne ubrania i osiągnąć doskonały efekt.
  4. Nie gromadźmy osadów ze środków piorących! Mogą one uszkodzić białe tkaniny. Zamiast proszku do prania, użyjmy żelu, na przykład Persil.
  5. Jeżeli mamy taką możliwość, przy ładnej pogodzie, białe ubrania powinny być suszone na słońcu. Pomaga ono odzyskać blask.

W jakiej temperaturze prać białe rzeczy?

Odpowiednia temperatura prania to podstawa, jeżeli chcemy, aby nasze ubrania przez jak najdłuższy czas zachowały blask i kolor. W przypadku białych rzeczy nie mamy jednej, ustalonej temperatury, w której powinniśmy je prać. Naszym sojusznikiem będą metki, które dokładnie określają ten parametr. W przypadku ubrań, które mają różne temperatury prania, na przykład 60 stopni i 90 stopni, nie wyliczajmy średniej, tylko starajmy się posegregować je na dwie kupki.

Udostępnij: