Jakie tabletki do zmywarki?

Jakie tabletki do zmywarki?

Jak wybrać skuteczne, niedrogie i niepozostawiające zacieków tabletki czy kapsułki do zmywarki? Czym różnią się tabletki od kapsułek? Dlaczego jedne są w postaci płynu inne proszku a kolejne mają oba składniki połączone? Tyle pytań do jednego potrzebnego nam produktu. Spieszymy z odpowiedziami na nurtujące Was pytania, ale zacznijmy od głównych informacji.

Czym są kapsułki / tabletki do zmywarki?

Tabletka czy kapsułka to nic innego jak forma zawierająca różne składniki takie jak: detergent, środki nabłyszczające, sole mineralne i enzymy, które pomagają w usuwaniu brudu, tłuszczy i innych zabrudzeń z naczyń. Bardzo łatwe w użyciu – po prosu wkłada się je do zmywarki zazwyczaj do specjalnego pojemnika i uruchamia odpowiedni program mycia. Są bardzo wygodne w użytkowaniu i skuteczne w porównaniu do tradycyjnych płynów do zmywania naczyń, ponieważ zapewniają dokładną dawkę detergentów i odpowiednich składników, co pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy, a także zapewnia skuteczne czyszczenie naczyń. Tabletka ma formę sproszkowaną natomiast kapsułka z reguły ma dodatkowe detergenty w formie płynnej. Obie te nazwy stosowane są zamiennie. Ich działanie polega na aktywacji środków powierzchniowo czynnych, dzięki czemu zmienia się charakterystyka wody, zwiększając efektywność usuwania i zmywania zabrudzeń z naczyń. Enzymy zawarte w kapsułkach pomagają w rozbijaniu skrobiowych resztek jedzenia i białek.

Jak wybrać odpowiednie tabletki do zmywarki?

Zależy to od wielu składowych – mamy na myśli samo urządzenie, twardość wody, rodzaje zabrudzeń, ale także Twoje osobiste preferencje. Jeśli jesteś zwolennikiem dbania o środowisko starasz się ograniczyć zużycie chemii gospodarczej w swoim domu, dlatego tak ważne jest wybieranie odpowiednich produktów. Tabletki czy kapsułki zawierające w nazwie „all in one” zazwyczaj wzbogacone są o dodatkowe formuły, które są coraz bardziej skuteczne nawet podczas krótkiego programu. Zawierają one dodatkowo siarczan sodu czy cytrynian sodu, a także kwasek cytrynowy, który jest bardzo skuteczny w walce z zabrudzeniami- nie tylko na naczyniach, ale także do wywabiania plam z naszych ubrań.

Środki nabłyszczające, zmiękczające wodę oraz sól do zmywarki

Większość dostępnych tabletek na rynku wzbogacona jest dodatkowo o środki nabłyszczające, zmiękczające wodę, sól do zmywarki – dzięki czemu zaoszczędzisz pieniądze na dodatkowych produktach, a także czas na ich dozowanie. Dobierając odpowiedni produkt do swoich potrzeb nie będzie trzeba poświęcać dodatkowo swojego czasu na czyszczenie zmywarki, ponieważ tabletki zazwyczaj nie pozostawiają smug i zacieków na naczyniach, ale także na wnętrzu urządzenia.

Każdy z nas zna zwolenników zmywania z naczyń większych zabrudzeń przed włożeniem do zmywarki – wiadome jest to, że musimy dbać o odpływ, filtr i czystość w zmywarce. Dostępne na rynku środki oczywiście pozwolą wyczyścić nasze naczynia z tych resztek, jeśli tego nie zrobimy przed włożeniem ich do zmywarki, ale nie ukrywajmy nie ominie nas wtedy czynność wyczyszczenia urządzenia z pozostałych resztek.

Jak działają tabletki do zmywarki?

Kiedy dodajemy tabletkę czy kapsułkę do zmywarki, po rozpuszczeniu się w wodzie, składniki uwalniają się i mieszają z wodą. Detergenty zawarte wewnątrz działają silnie na brud i tłuszcz na powierzchni naczyń, rozpuszczając je i ułatwiając ich usunięcie. Środki nabłyszczające zawarte w kapsułce pomagają w usuwaniu osadów i pozostałości po myciu, takich jak zaciekłe plamy i osad na szkle. Środki zmiękczające wodę zawarte w tabletkach pomagają zapobiegać się osadzaniu kamienia na naczyniach i wnętrzu zmywarki. Enzymy zawarte w kapsułkach pomagają nam zadziałać silniej na zaschnięte, trudne plamy, a także pomogą pozbyć się niechcianego zapachu na mytych naczyniach oraz aromatu jaki może pozostać w zmywarce.

Podsumowanie

Zatem wybór odpowiednich kapsułek pozostawiamy tylko i wyłącznie osobie zainteresowanej. Aktualnie na rynku produktami najlepiej się sprzedającymi są właśnie kapsułki wzbogacone o dodatkowe środki dzięki czemu mamy mniej pracy, a skuteczność ich używania wywołuje uśmiech na naszych Twarzach.

Szerokie portfolio tych produktów znajdziecie na stronie www.iqbuy.pl,

Zachęcamy do zakupów.

Udostępnij: