Najpotrzebniejsze środki czystości do domu! LISTA!

Niezbędne środki czystości

Stoicie przy półce sklepowej lub przeglądacie stronę internetową ze środkami czystości i zastanawiacie się, czego właściwie potrzebujecie do swojego domu. Znacie to uczucie? Jeśli tak, to koniecznie zostańcie przy tym wpisie – być może ułatwi wam on zakupy.

Na początek przypomnimy o wszystkich oczywistościach. Każdy w swoim domu powinien mieć:

  • odkurzacz,
  • mop, 
  • gąbki do zmywania,
  •  ściereczki z mikrofibry i ściereczki do kurzu,
  •  ręcznik kuchenny.

Posiadanie tego sprzętu do sprzątania jest już połową sukcesu! Teraz należy dobrać odpowiednie płyny i preparaty – tak, abyśmy mogli wyczyścić każdą powierzchnię bez konieczności kupowania ogromnych ilości preparatów.

1. Spray do czyszczenia łazienek

Niemalże najpotrzebniejszy środek czystości w każdym domu. Umyjesz nim kabinę prysznicową, wannę, umywalkę oraz chromowane elementy takie jak krany i głowice prysznicowe. Obecnie dostępna jest bardzo szeroka oferta takich płynów. Najlepiej wybrać taki, który nie będzie posiadał zbyt mocnych kwasów i nadaje się także do mycia wanny czy brodzika prysznicowego, np. płyn Astonish o zapachu jaśminu.

2. Spray do czyszczenia kuchni

Konieczny, gdy jesteś w posiadaniu kuchenki gazowej, oraz gdy Twoja umywalka wiecznie ma zacieki. Jeśli masz płytę indukcyjną, postaw na uniwersalne mleczko do mycia kuchni. Takie rozwiązanie będzie dobre zarówno do umywalek, jak i płyt o powłoce szklanej lub ceramicznej.

3. Płyn do WC

W toalecie gromadzi się bardzo dużo bakterii, a dodatkowo po niedługim okresie od ostatniego sprzątania mogą tworzyć się na niej nieestetyczne zacieki. Często wiąże się to z wydzielaniem nieprzyjemnego zapachu. Na ratunek w czyszczeniu WC przychodzi silny detergent w płynie lub żelu. Dzięki wygodnej szyjce dotrzesz do ciężko dostępnych miejsc, wyczyścisz muszlę z bakterii, pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu i zapobiegniesz powstawaniu kamienia na znacznie dłuższy czas.

4. Płyn do szyb

Jest to także niesamowicie potrzebny środek czystości w Twoim domu. Umyjesz nim wszystkie okna, lustra oraz wszelkie szklane powierzchnie. Wystarczy tylko spryskać powierzchnię, którą chcesz wyczyścić i przetrzeć je ręcznikiem papierowym lub ścierką. W tym celu polecamy przetestować płyn Astonish.

5. Płyn do mycia podłóg

Jeśli mop jest ważnym elementem w wyposażeniu do sprzątania domu, to płyn do podłóg także! Nada im połysku, wyczyści plamy i zacieki oraz otuli je powłoką ochronną. Sprawi też, że w całym domu uniesie się  przyjemny zapach.

W naszym zestawieniu przygotowaliśmy także preparaty, które także warto mieć w swojej kolekcji chemikaliów.

6. Mleczko, proszek do mycia z wybielaczem

Jest to odpowiednia opcja dla osób, które czyszczą regularnie swoją wannę, umywalkę czy też brodzik prysznicowy. Są to delikatniejsze detergenty o konsystencji mleczka lub proszku, które w swoim składzie zawierają wybielacz. Przydadzą się do czyszczenia delikatnych powierzchni, których nie można myć silnymi kwasami.

7. Spray do kurzy

Dla jednych oczywistość, dla innych środek zupełnie zbędny. Według wielu osób kurze można wytrzeć samą wodą lub płynem do szyb. Spray do kurzy jest jednak jedynym środkiem w pełni bezpiecznym dla mebli – szczególnie tych drewnianych. Produkt tego typu zostawia na powierzchniach powłokę zapobiegającą osadzaniu się kurzu i nie robi smug, dzięki czemu mebel prezentuje się bardziej estetycznie.

Udostępnij: