Technologia, która wyczyści Twój dom

technologia, która wyczysci twoj dom

Wciąż zmieniamy i udoskonalamy świat. To, co jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się abstrakcją, współcześnie nikogo już nie dziwi. Innowacje i technologie wspierają nas w codziennych obowiązkach. Również w tych związanych z dbaniem o dom. 

No właśnie! Dzisiaj czas skupić się na technologiach i rozwiązaniach, dzięki którym utrzymywanie mieszkania w świetnym stanie… nie stanowi żadnego problemu. Zapraszamy na artykuł, w którym opowiemy o ciekawych urządzeniach wielofunkcyjnych, czy o robotach sprzątających. Co sprawia, że takie sprzęty są AŻ tak wyjątkowe?

Roboty sprzątające – niewidzialni pomocnicy w każdym domu

A gdyby tak mieć robota, który sprząta sam? Teraz to możliwe i coraz więcej osób decyduje się na wybór takich urządzeń. Po odpowiednim uruchomieniu robot któy jest trochę mniejszy od tradycyjnego odkurzacza, zaczyna samoistnie sprzątać powierzchnię, na której się znajduje. 

Jak to działa? Oczywiście wszystko dzięki specjalnemu oprogramowaniu, które umożliwia robotowi ustalenie trasy i ominięcie przeszkód, które staną na jego drodze. Tak, nie musisz martwić się tym, że robot nie poradzi sobie z fotelem, stołem lub łóżkiem — ominie je bez trudu! Takie sprzęty są ładowane w stacji w przerwie od sprzątania, dzięki czemu pozwalają bez trudu zadbać o porządek w domu i mieszkaniu.

Mopy robotyczne – czysta podłoga bez wysiłku

Zastanawiasz się nad tym, czy automatyczne czyszczenie mieszkania na mokro jest możliwe? Zdecydowanie tak! Musisz po prostu zatroszczyć się o zakup odpowiedniego urządzenia. Takiego, które dosłownie i w przenośni — pozwoli Ci cieszyć się czystą podłogą bez zbędnego wysiłku. 

W zależności od urządzenia, w zestawie będą znajdować się różne, wymienne mopy, które można dostosowywać do powierzchni, którą mają czyścić. Co jest ogromną zaletą mopów elektrycznych? Przede wszystkim łatwa obsługa, możliwość dotarcia do najtrudniejszych przestrzeni, no i oczywiście ogromna oszczędność czasu. Roboty czyszczące dzięki specjalnym nakładkom radzą sobie nawet z najmniejszymi zabrudzeniami. Warto z nich korzystać.

Systemy czyszczące powietrze i ich najważniejsze zalety

Aby móc cieszyć się czystym, pozbawionym zanieczyszczeń powietrzem, szczególnie ważne będzie dopasowanie odpowiedniego urządzenia. Takiego, które umożliwi usuwanie drobin, bakterii, pyłów, a także wirusów. W zależności od konkretnego modelu, taki sprzęt pozwala na oczyszczenie powietrza nawet w 99,9% co stanowi świetny wynik. 

Wiele oczyszczaczy powietrza zostało dodatkowo wyposażone w technologie nawilżania i jonizacji, co czyni je jeszcze bardziej uniwersalnymi. Ogromną zaletą oczyszczaczy jest również to, że można postawić zarówno na większe, jak i mniejsze wersje. Tak — śmiało, można wybrać je nawet do mniejszych mieszkań.

Czy warto postawić na samoczyszczące się toalety?

Automatyczne czyszczenie w łazience? Tak to możliwe! Czemu zatem nie ułatwić by sobie dbania o tę przestrzeń w domu? A już, szczególnie gdy dysponujemy aż kilkoma łazienkami, a dbanie o ich czystość staje się bardzo czasochłonne? Samoczyszczące toalety powstały po to, aby zmniejszać ryzyko gromadzenia się brudu, a tym samym ułatwić użytkownikom korzystanie z naprawdę higienicznego wyposażenia.

Sprawdź nasze środki do łazienki

Trochę o urządzeniach wielofunkcyjnych

Jeżeli ogranicza Cię metraż, a jednocześnie chcesz postawić na zautomatyzowane sprzątanie w swoim domu to… wciąż możesz. Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się urządzenia wielofunkcyjne, które nie zajmują dużo miejsca i łączą w sobie różne zalety.

Świetnym wyborem może okazać się, chociażby wielofunkcyjny odkurzacz, który pozwala również na czyszczenie na mokro. Takie urządzenie sprawdzi się wprost doskonale do usuwania śmieci i codziennych zabrudzeń. Funkcja czyszczenia na mokro pozwoli także na wyczyszczenie plam z wykładzin, dywanów, a nawet tapicerek. Wiele z takich odkurzaczy sprawdza się nawet do czyszczenia wnętrza samochodu, dlatego bez wątpienia jest to sprzęt, który warto mieć w swoim domu.

Równie korzystny okazuje się także wybór tzw. urządzeń parowych. Te oprócz funkcji czyszczenia na sucho i mokro, pozwalają również na czyszczenie parą. Ta funkcja umożliwia ich wykorzystanie do czyszczenia szklanych powierzchni, co okazuje się nieocenioną pomocą w przypadku luster lub okien.

Roboty i urządzenia sprzątające… tak czy nie?!

Korzystanie z urządzeń sprzątających to świetny pomysł zarówno w przypadku mniejszych mieszkań, jak i dużych domów. To sposób na zaoszczędzenie czasu i miejsca, który daje możliwość cieszenia się naprawdę czystymi powierzchniami. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że takie urządzenia są niezwykle inteligentne – wystarczy dostosować ich programy do indywidualnych potrzeb danej przestrzeni.

Zobacz także:

Udostępnij: