Ranking odplamiaczy — TOP 8 najlepszych produktów

raking odplamiaczy do ubrań

Szukasz nowego odplamiacza? Masz wrażenie, że produkty, po które zdarzało Ci się sięgać do tej pory, niekoniecznie się sprawdzały? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym rankingiem!

Opowiemy w nim o 8 najlepszych odplamiaczach, które zdecydowanie warto mieć w swoim domu. Wypróbuj je, aby móc cieszyć się czystymi i odpowiednio wypielęgnowanymi tkaninami, bez obaw o to, że usunięcie trudnych plam stanie się niemożliwe. Serdecznie zapraszamy.

Czym powinien charakteryzować się dobry odplamiacz?

Zanim opowiemy o odplamiaczach, które zdecydowanie warto znać, odpowiedzmy na pytanie — na co w ogóle zwracać uwagę podczas zakupów? Czym powinien charakteryzować się dobry produkt? Czy da się zakupić uniwersalny odplamiacz, który sprawdzi się do wielu tkanin?

Naszym zdaniem podczas zakupów trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim to, na jakiej tkaninie i do jakiego rodzaju plamy ma być używany dany produkt. Jeżeli na razie nie jest Ci potrzebny taki produkt, ale chcesz mieć go w swoim domu na tzw. wszelki wypadek, to rozważ to, jakie mogą być ewentualne zabrudzenia. Twoje dzieci bardzo często brudzą ubrania na trawie? A może często urządzasz przyjęcia i zdarza się, że Twoje ulubione obrusy, zamiast zachwycać śnieżnobiałym odcieniem, straszą plamami po wylanych napojach?

Miejsce 1, czyli uniwersalny odplamiacz Active Plus Astonish Oxy.

Na podium naszego rankingu odplamiaczy zagościł uniwersalny odplamiacz z aktywnym tlenem w postaci proszku. Co sprawia, że nie ma sobie równych? To produkt, który rewelacyjnie sprawdza się nawet do bardzo zaschniętych plam. Skutecznie usuwa plamy z wina, krwi, kawy, trawy, jagód. Sprawdza się do stosowania w niskich temperaturach i jest niezwykle wydajny, ponieważ wystarczy dodać 1 miarkę do prania. Jego formuła non-bio jest przyjazna dla skóry. Pamiętaj jednak o tym, aby nie stosować go do wełny, jedwabiu i skórzanych ubrań.

Miejsce 2, czyli Stain Remover Spray Astonish Oxy.

Jeżeli szukasz naprawdę mocnego, a zarazem bardzo szybko działającego odplamiacza to postaw na wariant Astonish Oxy! To preparat z aktywnym tlenem, który rewelacyjnie radzi sobie z przenikaniem w głąb włókien.

To niezastąpiony produkt, który rozbija i rozpuszcza nawet najtrudniejsze plamy. Sprawdza się do stosowania punktowo i w praniu wstępnym. Przyda się do wyczyszczenia tapicerki, dywanu, a nawet zasłon.

Miejsce 3, czyli odplamiacz do tkanin, dywanów i tapicerek Chameloo Professional.

W naszym rankingu najlepszych odplamiaczy nie mogło zabraknąć produktu Chameloo Professional, który cieszy się ogromną popularnością nawet wśród najbardziej wymagających osób! Ten pianowy preparat został stworzony z myślą o tym, aby skutecznie usuwać plamy z dywanów, tapicerek, wełny i przeróżnych tkanin.

Oprócz tego, że skutecznie czyści, to na powierzchni tkaniny tworzy specjalną warstwę ochronną i wykazuje dodatkowe działanie antystatyczne. Usunięcie plamy nie stanowi żadnego problemu.

Miejsce 4, czyli odplamiacz w sprayu Sil.

Na miejscu 4 znalazł się kolejny, wyjątkowy produkt w sprayu. Mowa o uniwersalnym odplamiaczu Sil, który zachwyca oczywiście nie tylko swoi wygodnym opakowaniem! Doskonale sprawdza się zarówno do białych, jak i kolorowych tkanin. To niezastąpiony preparat, który pozwoli Ci skutecznie i bez najmniejszego problemu usunąć zabrudzenia z kawy, herbaty, a nawet czerwonego wina.

Miejsce 5, czyli odplamiacz Fleckenteufel Dr Beckmann.

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć niezwykle lubianego produktu arki Dr Beckamann, czyli odplamiacza do plam biurowych. To jeden z tych produktów, który wprost doskonale radzi sobie z usuwaniem plam z atramentu, flamastrów, a nawet przeróżnych markerów czy farb.

Tak! To niezawodny preparat biurowy, który sprawdza się zarówno w mniejszych, jak i większych przestrzeniach. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że bardzo dobrze chroni tkaniny i jest dla nich naprawdę delikatny.

Miejsce 6, czyli odplamiacz Heitman Gallseife Fleckenspray.

Na miejscu 6 uplasował się odplamiacz w sprayu na bazie mydła galasowego. To bardzo wygodny, a zarazem funkcjonalny preparat, który zdecydowanie warto mieć w swoim domu. Heitman Gallseife rewelacyjnie sprawdza się do czyszczenia tapicerek, wykładzin i innych, większych powierzchni.

Jego łagodna formuła jest całkowicie bezpieczna nawet dla takich tkanin jak wełna czy jedwab, ponieważ środek nie doprowadza do utraty naturalnych właściwości tkaniny.

Miejsce 7, czyli odplamiacz Candeggina Ace.

Na miejscu 7 zagościł odplamiacz Ace Gentille, który idealnie sprawdza się nawet na najbardziej intensywnych i ciemnych kolorach. Chroni je przed wyblaknięciem i sprawia, że przez cały czas są żywe i jasne. Doskonale sprawdza się nawet do czyszczenia wełny i jedwabiu — usuwa zarazki i bakterie, odkaża i radzi sobie z najtrudniejszymi plamami.

Miejsce 8, czyli odplamiacz uniwersalny Gallus.

Tlenowy odplamiacz w proszku Gallus sprawdza się rewelacyjnie zarówno do prania ręcznego, jak i do mechanicznego. Co więcej, może być z powodzeniem wykorzystywany do namaczania białych i kolorowych tkanin. Zawartość aktywnego tlenu pozwala na usunięcie zabrudzeń z kawy, soków, trawy, a nawet błota. Produkt jest bezpieczny dla tkanin kolorowych, ponieważ nie zawiera chloru.

Teraz już wiesz, po jakie środki czystości zdecydowanie warto sięgnąć, aby móc pozbyć się kolorowych, tłustych i uporczywych plam. Podczas zakupów zadbaj o to, aby wybrać produkt, który będzie odpowiednio dostosowany do rodzaju tkaniny, którą chcesz czyścić. W ten sposób uchronisz się przed jej ewentualnym zniszczeniem. Wszystkie z wybranych środków czyszczących stosuj zgodnie z zaleceniami producenta.

Zobacz także:

Udostępnij: