Środki czystości bezpieczne dla zwierząt – ranking

Środki czystości bezpieczne dla zwierząt

Jeżeli szukasz skutecznych środków czystości, a jednocześnie jesteś właścicielem jakiegoś pupila, musisz zadbać o to, aby preparaty, na które postawisz, były przede wszystkim bezpieczne.

Bezpośredni kontakt z powierzchnią, która była wcześniej czyszczona drażniącymi dla zwierzęcia składnikami, może nawet doprowadzić do zagrożenia jego życia.

Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj nasz ranking środków czystości, które są całkowicie bezpieczne dla czworonogów. Opowiemy Ci również o tym, jakich produktów, zdecydowanie lepiej unikać. Zapraszamy!

Poznaj nasz ranking bezpiecznych środków dla zwierząt

Odpowiedzialny właściciel kota, psa, chomika lub innego domowego zwierzaka, musi zadbać o to, aby środki czystości wykorzystywane w domu, nie powodowały u żadnego pupila, przykrych konsekwencji. Niestety niektóre składniki chemiczne mogą powodować nawet bardzo groźne podrażnienia skóry lub doprowadzić do uszkodzeń oczu. A to tylko dwa z wielu, negatywnych efektów, zetknięcia zwierzęcia z niedostosowaną do niego chemią. Pamiętaj, że nasi milusińscy są o wiele bardziej wrażliwi i delikatni!

Jak zatem zadbać o zwierzaka, nie rezygnując jednocześnie z pięknych i czystych pomieszczeń? Przede wszystkim zadbaj o podstawy. Stawiaj na dobrze dobrane środki czystości, najlepiej pochodzenia naturalnego. Zanim dodasz konkretny produkt do swojego koszyka, przeczytaj, czy aby na pewno nie znajdują się na nim informacje o możliwym niebezpieczeństwie dla zwierząt. Postaw na ekologiczne środki czystości, które zatroszczą się o piękny wygląd domu i nie spowodują nieprzyjemnych konsekwencji u zwierzaka.

Zadbaj również o to, aby wszelkie środki czyszczące znajdowały się poza zasięgiem Twojego czworonoga. Zatroszcz się o to, aby czyszczone powierzchnie, zdążyły dobrze wyschnąć, jeszcze zanim pies czy kot, wrócą do konkretnego pomieszczenia.

A teraz poznaj preparaty, które pozwolą Ci zadbać o czystość w domu i mieszkaniu, a jednocześnie nie wpłyną negatywnie na Twojego ukochanego pupila.

Odkamieniacz w sprayu Astonish Limescale Remover Lime Blast

Naszą pierwszą propozycją jest silny, specjalistyczny środek do usuwania kamienia Astonish Lime Blast, który doskonale radzi sobie zarówno z rozpuszczaniem kamienia, jak i rdzy. Sprawdzi się także do czyszczenia osadów wapiennych — bez konieczności ich wcześniejszego szorowania.

To produkt bezpieczny nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt oraz środowiska. Zwróć uwagę na to, że asortyment Astonish to bezpieczne produkty, zamykane w butelki, które nadają się do recyklingu. Dodatkowo są wegańskie i biodegradowalne.

Naturalna uniwersalna pasta czyszcząca Astonish The Good One All Natural Power Cleaning Paste

O swojego pupila zadbasz również, wybierając nasz wielozodaniowy środek czyszczący, wykonany z naturalnych składników – Pasta Astonish The Good One

Mowa o zielonej paście Astonish, która niezwykle skutecznie sprawdza się do mycia wszystkich mocno zabrudzonych powierzchni. Szczególnie docenisz ją w kuchni, a chyba nie ma psa, czy kota, który… nie lubi pomagać podczas przygotowywania potraw. To produkt odpowiedni dla wegan. Pasta nie była testowana na zwierzętach. Została wykonana z naturalnych składników.

Pasta czyszcząca The Pink Stuff

Kolejna uniwersalna i naturalna pasta czyszcząca, która nie wykazuje właściwości toksykujących. Stworzona na bazie oleju roślinnego. Takie naturalne środki czystości dla zwierząt sprawdzą się rewelacyjnie podczas porządków w domu i na zewnątrz.

Pasta Pink Stuff stanowi świetną alternatywę dla detergentów, które bazują na silnych, chemicznych substancjach, dlatego będzie strzałem w dziesiątkę dla wszystkich właścicieli zwierzaków. Ta pasta składa się w 99% z naturalnych składników — jest łagodna i całkowicie wegańska.

Tych produktów należy unikać – są niebezpieczne dla zwierząt!

Wiesz już, po jakie bezpieczne środki czystości dla zwierząt możesz sięgać podczas codziennej pielęgnacji domu. Czego zatem unikać? Silnej, skoncentrowanej chemii z amoniakiem, formaldehydem, czy fosforanem.

Zdecydowanie lepiej wybierać również środki bez niebezpiecznych ftalanów, konserwantów i pozbawione chlorów.

Pamiętaj o tym, że Twój kot jest o wiele bardziej delikatny od człowieka. Kontakt z substancjami, które są dla niego toksyczne, może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Świadomi właściciele zwierząt powinni zadbać nie tylko o to, czym karmią swoich milusińskich, ale i o to, czym zwierzęta otaczają się na co dzień. Zatroszcz się, aby Twój pies, kot, a nawet świnka morska, nie miały kontaktu ze środkami czystości, które mogą być dla nich potencjalnie niebezpieczne. Dbaj o zdrowie i dobrą formę swoich mniejszych przyjaciół.

Zobacz także:

Udostępnij: